شركت بازرگانی رفاه صنعت پردیس

شرح خبرکد خبر : 5
1399/02/01

عنوان : کاهش ۶۶ درصدی فروش بنزین در عصر کرونا
تعداد بازدید : 1145
متن کامل خبر :

رئیس انجمن توزیع فرآورده‌­های سوختی می­‌گوید: در دوره شیوع کرونا، فروش بنزین در جایگاه­‌های سوخت تا 66 درصد افت کرده است.

 

رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی با تأکید بر اینکه جایگاه‌های سوخت به‌صورت ۲۴ ساعته فعال هستند،‌ گفت: فروش جایگاه‌های سوخت در این مدت کاهشی ۶۶ درصدی داشته است.

ناصر رییسی‌فرد با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ گزارشی مبنی بر ابتلای کارگران جایگاه‌های سوخت به کرونا تاکنون وجود نداشته،‌ ادامه داد: امیدواریم با رعایت اصول بهداشتی این روند ادامه‌دار باشد.

وی افزود: در جایگاه‌های سوخت تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا ایمنی در برابر کرونا به‌طور کامل وجود داشته باشد و در این مسیر جایگاه‌های سوخت به‌صورت مستمر ضدعفونی شده و ماسک و دستکش نیز در اختیار کارگران قرار دارد.

رییسی‌فرد با تأکید بر اینکه استفاده از پول نقد در جایگاه‌های سوخت کاهش داشته،‌ گفت: نمی‌توان حقوق شهروندان را خدشه‌دار کرد و اگر کسی می‌خواهد پول بنزین را نقداً پرداخت کند نمی‌توان جلوی وی را گرفت.

به گفته رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی در این مدت به‌واسطه آنکه برخی از افراد برای سوخت‌گیری از ماشین پیاده نمی‌شوند، ‌بنزین دزدی افزایش پیدا کرده و افرادی بدون پرداخت پول بنزین فرار می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه فروش جایگاه‌های سوخت کاهش فراوانی داشته،‌ ادامه داد:‌ با توجه به کاهش فروش و کاهش استفاده از پول نقد، ‌نقدینگی در جایگاه‌های سوخت کاهش داشته است.

رئیسی فرد افزود:‌ فروش بنزین از اواسط اسفندماه سال گذشته، ۶۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی تأکید کرد: ‌ازآنجایی‌که جایگاه‌های سوخت حق‌العملی کار می‌کنند، ‌کاهش فروش، موقعیت اقتصادی جایگاه‌ها تغییر داده و این جایگاه‌ها مشکل اقتصادی دارند. حتی در فرودین ماه برای پرداخت حقوق کارگران و حق بیمه نیز با مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند

به گفته رئیسی فرد، ‌باوجود استمرار فعالیت جایگاه‌های سوخت اما هیچ استمهالی درباره پرداخت بیمه و مالیات برای آنها در نظر گرفته نشده است

وی گفت: اگرچه برداشتن برخی محدودیت‌ها از اول اردیبهشت‌ماه می‌تواند مصرف بنزین را افزایش دهد اما این موضوع خطرات جمعی افزایش بیماری را نیز به دنبال خواهد داشت و اگر مراعات انجام نشود، کرونا می‌تواند تداوم داشته باشد. به اعتقاد ما مسائل سلامت مردم مهم‌تر از فروش بنزین است

با ما در تماس باشید

فاطمی غربی ، بعد از خیابان سیندخت پلاک 313

شماره تماس : 02166127552 - 02166127558